وادی مقدس
طهارت نفس بر مبنای فطرت

تراز بندگی

0

دلی که در بند خداست

دلی که در بند خداست و بنده خداست تمام نگاهش به دنیا در چهارچوب خواست خدا می‌شود و تمام امور زندگی‌اش بر اساس آئین بندگی و دینداری رقم خواهد خورد و چنین شخصی نه از دنیا عقب خواهد ماند چرا که خداوند وظیفه‌اش را به او فهمانده و او هم درست انجام می‌دهد و نه در آخرت به مشکل بر خواهد خورد چرا که عمرش را با عمل به دین و آئین خداوند به پایان رسانده است

کادر

عاشقی که توبه نمی‌کند

اگر کسی عمداً گناه می‌کند حتّی اگر ادعای دوستی، امید و عشق به خدا هم کند تا زمانی که عمداً گناه می‌کند و توبه هم نمی‌کند عاقبت خوبی نخواهد داشت؛ ادعای دوستی و محبّت به خداوند مسأله‌ای نیست که با توبه نکردن قابل جمع باشد.

کادر

ترس و امید

به همان‌قدر که از خدا ترس داریم باید به خداوند امیدوار هم باشیم چرا که این ترس ما را از گناه و جهنّم نجات خواهد داد و آن امید ما را به بهشت و مقامات بندگان صالح خدا بشارت خواهد داد.

کادر

درد و درمان

درد اصلی ما و علّت همه گرفتاری ما دل آلوده ماست و درمان ما و دوای درد ما استغفار و دست نیاز به سوی پروردگار مهربان و بخشنده دراز کردن ماست.

کادر

در بند کیم؟

اینکه بفهمیم ما بنده خدا هستیم و یا بنده غیر خدا به راحتی یک نگاه کردن به تعلّقات و آروزهای قلبی ماست، که ببینیم دلمان در بند چیست و یا در بند کیست. دلی که در بند پول به دنبال پول و دلی که در بند ماشین است به دنبال ماشین و همینطور دل مشغولی‌ها و هوس‌بازی‌هایی که ممکن است دل ما رو پر کرده باشد و افسار بر گردنمان انداخته و ما را به این سو و آن سو و از این خیال به آن خیال می‌کشاند.

 

نویسنده: محمد جواد حکیمی تهرانی

 

0 0 vote
Article Rating

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x